www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
Hlavní stránka « Vrboska « kultura
nothing.gif, 0 kB
Kulturní život

V jednom ze starých domů na nábřeží je umístěno Rybářské muzeum (Ribarski muzej), které dokládá zdejší dlouhou rybářskou tradici. V muzeu je zachycen vývoj zdejšího rybářství od 18. do 20. stol. Jsou tu ukázky rybářského náčiní, rybářských lodí, ryb aj. Pěkná je i ukázka kuchyně v rodině rybáře. Podrobnější informace najdete v článku: Návštěva rybářského muzea ve Vrbosce. Muzeum je otevřeno v sezóně 9 až 12 h a od 19 do 22 h, v mimosezóně podle dohody.

 

Opevněný kostel Panny Marie (crkva-tvrdjava Sveta Marija, Gospa od Milosti)je otevřen od 15. 5. do 15. 9. od 10 do 12 h a od 18 do 19 h., v mimosezóně je třeba se hododnout na farním úřadě. Z jeho střechy se otevírá krásný pohled na městečko a zátoku.

 

Farní kostel sv. Vavřince (Sveti Lovrijenac či Sveti Lovrinac) je otevřen od 15. 5. do 15. 9. od 10 do 12 h a od 18 do 19 h, v mimosezóně podle dohody s farním úřadem.

V létě se tu konají letní představení (Vrbovačke ljetne priredbe).

 

Z lidových slavností je nejpůsobivější procesí o velikonočním týdnu, které se nazývá Procesí za křížem (Procesija Za Križem) a koná se v noci ze Zeleného čtvrtka na Velký pátek. Více informací o procesí uvádíme v části Etnografie, tradice, lidové slavnosti a v článku Velká náboženská slavnost na Hvaru.

 

nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2015 ihvar.cz,