www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
nothing.gif, 0 kB
Kulturní život

Kulturní festival Starigradské léto (Starogradsko ljeto) zahrnuje různé koncerty, recitály a divadelní představení. Oblíbené jsou koncerty vážné hudby v atraktivním prostředí starigradských kostelů. Festival se koná se od června do září.

V sezónních měsících se tu koná Mezinárodní letní hudební škola (Medjunarodna ljetna glazbena škola) a různé letní umělecké dílny.

Zajímavá je pouť a procesí k patronu města sv. Rochu (Sveti Rok) vždy 16. srpna. Je doprovázena lidovou slavností s programem.

 

Muzea a galerie:

  • Nejpřitažlivější památkou Starého Gradu je letohrádek Tvrdalj s malebnou vodní nádrží a zahradou. V komplexu je k vidění Etnografické sbírka (Etnografska zbirka). Letohrádek je otevřen v sezóně od 10 do 12 h a od 18 do 21h, v mimosezóně podle dohody.


  • Dominikánský klášter (Dominikanski samostan) je otevřen v sezóně 10 až 12 h a od 18 do 21 h, v mimosezóně 11 až 12 h.


  •  

  • V paláci Biankini (Palača Biankini) je instalována stálá výstava Pharos - antický Stari Grad (Faros - antički Stari Grad), dále Námořní sbírka (Pomorska zbirka), Kapitánská místnost (Kapetanska soba), tj. pracovna kapitána, Galerie Plančić (Galerija Plančić) a stálá výstava Ztroskotání antické lodi (Antički brodolom). Palác je otevřen v sezóně od 10 do 12 h a od 18 do 21 h, v mimosezóně podle dohody.


  • Galerie v kostelíku sv. Jeronýma (Sveti Jerolim) na nábřeží blízko městské pláže slouží jako příležitostný výstavní prostor.
 

Po návštěvě muzeí, galerií a historických památek, uvedených v části Historie a kulturní dědictví, stojí za to si udělat procházku úzkými uličkami starého města. Jistě objevíte mnoho krásných zákoutí.

 
Stari Grad Stari Grad Stari Grad
nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2015 ihvar.cz,