Mala Stiniva

Zátoka Mala Stiniva se nachází na severním pobřeží ostrova Hvaru, a to v jeho východní části, která se nazývá Plame. Je dobře přístupná úzkou asfaltovou silnicí, na kterou se odbočuje v obci Poljica. Ta leží na hlavní ostrovní komunikaci 16 km východně od Jelsy) a 40 km východně od Sućuraje. Do zátoky se stejnojmennou malou osadou se sjíždí cca 4 km. Odbočka je značena ukazatelem. Vzhledem k poměrné blízkosti letoviska Jelsy se navštěvuje i jako výletní cíl. Pokud nepočítáme zátoky v bezprostředním okolí Jelsy, je to druhá větší zátoka v pořadí směrem na východ, po zátoce Prapratna. Motoristé však musejí na cestě z Jelsy překonat velké převýšení s mnoha nepříjemnými úseky.

Nádherná zátoka je doslova sevřena mezi skalami a zalesněnými srázy. Skládá se ze dvou částí: v té větší je pěkná oblázková pláž s několika domky na pobřeží a v prudkém břehu nad ním, té měnší, divočejší dominuje starý rybářský domek a u něj malé přístaviště. Nové vilky, z nichž některé nabízejí ubytování v soukromí, jsou postaveny na při silnici na východní straně zátoky. Lze však říci, že je tato zátoka mnohem méně zastavěná, než např. Vela Stiniva, což je dáno strmým terénem v jejím okolí.

Problém tu však může nastat s zaparkováním. Silnice totiž náhle končí nad východním břehem zátoky u několika nových soukromých domků, kde na stísněném prostoru parkují místní a jejich hosté. Náhodný návštěvník má problém se tu i otočit.

Fotografie
Boční zátoka
Boční zátoka
Pláž a malé přístaviště
Pláž
Skalnaté pobřeží zátoky
Skalnaté pobřeží
Zátoka
Zátoka
Boční zátoka
Boční zátoka
Boční zátoka
Boční zátoka

Místa v okolí