www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
nothing.gif, 0 kB
Pláže a možnosti koupání

Za nejkrásnější pláž ve Sv. Nedjelji se pokládá tzv. Exotic Beach. Je z hrubého psíku, ale bohužel velmi malá a v sezóně přeplněná. Obklopují ji malebná skaliska, která umocňují romantiku tohoto místa. Časté jsou i větší vlny, protože pobřeží tu není chráněno žádným ostrovem před větry.

 

Jinak je pobřeží pod obcí skalnaté a místy jsou vybudovány vstupy do vody.

 

Koupání pro dobré plavce se nabízí v moři u útesu na mysu (Rt Nedilja), na který vede poměrně vysoký kamenný můstek. Na útesu je vybudována pěkná vyhlídka a zdobí ji jediný strom - krásná košatá borovice. Obrázek této borovice lze najít na etiketách místního výborného vína. Z vyhlídky je možno sejít po schodech na betonové molo, které turisté využívají pro slunění. Milovníci skákání se tu s oblibou vrhají do vln a z vody pak vystupují po kovových schůdcích. Je třeba mít na paměti, že hloubka je tu značná a síla vln může být zrádná. Ti nejodvážnější skáčou přímo ze skály od borovice nebo z můstku (viz další fotografie). Pokud nejsou velké vlny, lze celý útes obeplavat. Pěkný přírodní rámec tvoří okolní vysoké skály.

 

Člunem nebo pěšky se lze dostat na odlehlou oblázkovou pláž v zátoce Lučišće, západně od Sv. Nedjelje. Podrobnější informace najdete v článku: Protipožární cesta Sveta Nedjelja - Dubovica.

Další možnosti koupání jsou na plážích u osad Jagodna a Bojanić Bad, které leží východním směrem.

 

nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2018 ihvar.cz,