7. 9. 2006

Hotel Riva na ostrově Hvar byl slavnostně otevřen

Placená inzerce

Hotelová nabídka na ostrově Hvar je nyní bohatší o jeden luxusní, nově zrekonstruovaný hotel RIVA - HVAR YACHT HARBOUR HOTEL, který byl v sobotu 24. června oficiálně otevřen.

Hotel, výhodně situovaný přímo v přístavu ostrova, slavnostně otevřel Jean François Ott, předseda představenstva společnosti Sunčani Hvar Hotels (SHH) a současně president Orco Property Group, většinového vlastníka SHH.

Slavnostního otevření se zúčastnili vedle zástupců Orco Property Group z Francie a České republiky i nejrůznější významné osobnosti. O zábavu se postarala známá zpěvačka Nina Badrić, písně Edith Piaf zazpívala Radka Fišarová z České republiky a živou letní atmosféru doplnilo i vystoupení místní chorvatské skupiny.

Důležitou součástí každého večírku je dobré jídlo. Podávaná středomořská kuchyně “odzbrojila” všechny přítomné svou charakteristickou chutí a libou vůní.

Barmani oživili atmosféru večírku speciálním koktejlem s názvem Riva, zvláštní svou kombinací netypicky vertikální skladby barev. Nechyběl ani pestrobarevný ohňostroj.

Nově otevřený hotel Riva, člen skupiny Small Luxury Hotels, naplňuje veškerá kritéria společnosti působící v oblasti cestovního ruchu, která skupina podporuje. Konkrétně jde o vzdělávání hostů v místních zvycích, tradici, kultuře a prostředí, čímž se liší od všech ostatních luxusních hotelů. Proto byly stavební práce při rekonstrukci 100 let starého hotelu Riva (dříve hotel Slavija), situovaného na pobřeží ostrova Hvar, realizovány podle pokynů památkářů.

Dnes je hotel Riva dokonalým příkladem dalmatské architektury s nádherným výhledem na ostrovy Pakleni. Kouzlo Hvaru je možné vychutnat v restauraci Roots, která nabízí tradiční hvarské produkty dalmatsko-středomořské kuchyně, velmi lákavé nejen svou chutí ale i na pohled.

Hotel Riva je komorním hotelem s intimní atmosférou a jedinečným designem s důrazem na detaily. Interiér hotelu prezentuje moderní a avantgardní řešení, které je dílem londýnského design studia Jestico+While. Koupelnové stěny jsou transparentní, což pokojům dodává intimní a provokativní charakter. Na druhou stranu, fotografie Jamese Deana, Brigitte Bardot, Andrey Hepburne a Ursuly Andress umístěné nad postelí nás přenesou na filmová plátna. Hotel nabízí 54 luxusně vybavených pokojů včetně 8 apartmánů. Hosté mohou trávit volný čas v hotelovém B.B. klubu, baru a restauraci s výbornou mezinárodní kuchyní. Riva poskytuje služby nepřetržitě 24 hodin.

 • Design interiérů: Jestico+While, UK
  David Perera, Sean J. Clifton
 • Realizace stavby: INPRO Zagreb, d.o.o., Chorvatsko
 • Umělecké práce: čela postelí: Peter Lavery, Photography, UK
 • Interiéry:
  nábytek: Framoz, a.s., Česká republika
  volně stojící nábytek: Miamark, d.o.o., Chorvatsko
  textilie: Dekori, m.v., Chorvatsko
 • Materiál: přírodní (dřevo, dýha, masív, vlna, surová bavlna, atd.)
 • Důraz kladen na kvaliní práci a detaily.
 • Náklady na renovaci hotelu se pohybují ve výši okolo 50 milionů chorvatských Kun.

Riva Hvar Harbour hotel – fakta

Hotel Riva, Hvar Harbour hotel, člen skupiny Small Luxury hotels of the World, je situován na pobřeží ostrova Hvar na jeho nejznámější promenádě. Riva nabízí jedinečný výhled na romantický západ slunce nad ostrovy Pakleni a množství jachet zakotvených v přístavu ostrova Hvar.

Ceny se pohybují od 180 Euro za pokoj, dvoulůžkový pokoj zahrnuje snídani.

 • Centrum města: 100 m
 • Moře: 10 m
 • Split: 26 námořních mil
 • Přístav: Stari Grad 15 km
 • Železniční stanice /naproti přístavu ve Splitu/: 55 km
 • Mezinárodní letiště: Split 75 km
 • www.suncanihvar.com/riva

Kompletně zrekonstruovaný hotel nabízí pokoje:

 • Attic: 3
 • Junior suite: 6
 • City suite: 1
 • Riva suite: 1
 • Standard: 33
 • Superior: 10

Restaurace podává dalmatskou kuchyni s místními ingrediencemi a nabízí služby pro organizování prezentací a koktejlových večírků.

Lounge bar

Pokojová služba

Klimatizace

Bezplatné Wi-Fi připojení na internet, přístup LAN

Oblázková pláž: 50 m


Small Luxury Hotels of the World je skupina hotelů založená v roce 1991 jako výsledek spojení marketingových činností dvou hotelových seskupení - Prestige Hotels Europe a Small Luxury Hotels & Resorts of North America. V roce 1995 se Small Luxury Hotels spojily se Select Hotels and Resorts International, skupinou hotelů z Asie a Pacifiku, a vytvořily společně celosvětovou skupinu s názvem Small Luxury Hotels.

Jednotlivé hotely v rámci Small Luxury Hotels jsou vybírány podle speciálních kritérií, stylu a znalostí oboru, které nabízí svým hostům. Všechny hotely pracují jednotlivě a jsou zcela nezávislé. Společně sdílí marketingový přístup a rezervační systém na celosvětové úrovni.

Orco Property Group je významným investorem, developerem, správcem fondu a nemovitostí, působící na realitním a hotelovém trhu ve střední Evropě od roku 1991. Aktuálně spravuje majetek ve výši 737 milionů euro. Orco je lucemburská veřejně obchodovaná společnost kótována na Pařížské burze Euronext a na Pražské burze cenných papírů. Portfolio Orco Property Group zahrnuje IPB Real, rezidence MaMaison, Orco Hotel Collection, Orco nemovitosti a maloobchodní projekty. Orco Property Group působí v České republice, Maďarsku, Polsku, Rusku, Chorvatsku, Německu, Slovensku a vyhodnocuje investiční příležitosti v nových regionech. Orco Property Group je rovněž manažerem a investorem v lucemburské společnosti Endurance Fund, která spravuje majetek ve výši 110 milionů euro. Tento fond je určený institucionálním investorům a zaměřuje se na akvizice na realitních trzích v regionu střední Evropy.

Fotografie
Další zprávy