Sportovní aktivity

Jachtaři rádi využívají služeb zdejšího jachtařského přístavu - ACI Mariny Vrboska. Celoročně otevřená marina má 119 stání na vodě a 17 stání na pevnině. Stání jsou vybavena přípojkami elektřiny a vody. K vybavení patří i bezdrátové internetové připojení - WLAN, čerpací stanice pohonných hmot, jeřáb, servisní dílna a další služby běžné v marinách. V místě je i půjčovna člunů, lodí a sportovního vybavení.

Potápěčské centrum Hvar Divers sídlí u hotelu Adriatic, svoji základnu má u pláže Soline. Organizuje potápěčské výlety do blízkých lokalit, k nimž patří např.:

  • Zátoka Zala (Luka Zala) severozápadně od Vrbosky. Podmořský skalní terén na západní výspě zátoky začíná v hloubce 3 metrů a povlovně klesá až do hloubky 20 metrů, načež následuje prudký sráz do 50 metrů. Rybí svět v okolí je velmi bohatý. Vhodné pro všechny výkonnostní kategorie.
  • Ostrůvek Zečevo severovýchodně od Vrbosky. Na jeho východní straně je podmořská stěna začínající v hloubce 18 metrů. Jižní pobřeží prudce klesá do hloubky 45 metrů. Bohatý podmořský svět. Není vhodné pro začátečníky.

Pro windsurfing jsou dobré podmínky ve Hvarském průlivu (mezi ostrovy Hvarem a Bračem). Své služby nabízí Winsurf Center Bota, které sídlí v zátoce Zavala, u naturistického kempu Nudist. Pořádá kurzy pro dospělé i děti a půjčuje sportovní vybavení.

Nejbližší cyklistická stezka vede po pobřeží do Jelsy a do vnitrozemských obcí Vrbanj a Dol, poté do Starého Gradu, odkud se přes Starigradské polje vrací do Vrbosky. Na ostrově je značeno dalších pět stezek.

U hotelu Adriatic jsou čtyři tenisové kurty i s možností výuky, víceúčelové hřiště, hřiště pro plážový volejbal, stoly pro stolní tenis a minigolfové hřiště.

Fotografie
ACI Marina Vrboska
ACI Marina
Stání pro jachty u nábřeží
Stání pro jachty u nábřeží
Kotviště na nábřeží
Nábřeží
Místa v okolí