Zábava

Kdo má rád rušnější společenský život, bude v Jelse spokojen.

Nočních barů je více na výběr, např. "Mojito Lounge & Cocktail Bar", "Villa Verde" a "Tabu". Některé mají pravidelný hudební program.

Také hotely pořádají ve svých vnitřních i venkovních prostorách taneční večery a další zábavní akce k pobavení hostů.

V Jelse je mnoho pěkných barů, restaurací a vináren s příjemným posezením při výborném místním víně. Tradiční stylové restaurace - konoby, které nabízejí výborné hvarské specility z masa, plodů moře a ryb, zastupují konoby "Napoleon", "Pelago", "Nono", "Murvica", "Huljić" a "Turan". Stále více turistů se za dobrým jídlem vydává do autentického prostředí nedalekých vesnic, např. do Vrisniku (konoby "Vrisnik" a "Maslina"), Pitve (konoby "Dvor Duboković" a "Stori Komin") nebo Svirče (konoba "Kod None").

Nezapomeňte ochutnat nejlepší zmrzlinu na ostrově Hvaru! Tu dělají v cukrárně "Jelsa" na rohu náměstí a nábřeží. Možná se necháte zlákat i nádhernými poháry, dorty nebo jinými sladkostmi.

Poslední víkend v srpnu se v Jelse koná velmi oblíbená akce "Fešta vina" (Slavnost vína). Sjíždějí se na ní místní i turisté z širokého okolí. Dvoudenní slavnost ve znamení vína má bohatý zábavní program s ochutnávkami vína a různých specialit, hudbou a soutěžemi. Soutěží se v kuriózních tradičních disciplínách jako je např. lezení po laně pro pršut, oslí dostihy nebo přetahování lanem. Více informací najdete v článku: Tradiční "fešta" v Jelse.

Podrobný program letních zábavních akcí najdete na stránkách Turistického sdružení obce Jelsa.

Fotografie
Podvečerní život na náměstí
Podvečerní život
Z tradiční "Slavnosti vína"
Z tradiční "Slavnosti vína"
Bar na nábřeží
Bar na nábřeží
Pizzerie Napoleon
Pizzerie Napoleon
Oslí dostihy
Oslí dostihy
Rocková kapela na náměstí
Rock na náměstí
Místa v okolí