www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
Hlavní stránka « Vrboska « pláže
nothing.gif, 0 kB
Pláže a možnosti koupání
 

Nejnavštěvovanější je pláž z hrubého písku v zátoce Soline, ležící východně od města. Je orientovaná k jihu.

Kdo má raději skalnaté plotny, může zajít do sousední zátoky Zavala, orientované k severu. V těsné blízkosti obou pláží jsou pohostinská zařízení a sportoviště. Z ubytovacích zařízení jmenujme naturistický kemp Nudist, který leží při severním pobřeží, a hotel Adriatic, jehož pavilony ze rozkládají v borovém lese při jižním pobřeží. Z centra Vrbosky sem lze dojet autem (k dispozici je velké parkoviště) nebo dojít pěšky po promenádě vedoucí podél severního pobřeží vrboské zátoky (20 minut).

 

Hosté hotelu Adriatic se chodí většinou koupat na výše zmíněné pláže, ale i těsně u hotelu mají na skalnatém pobřeží upravené plošiny.

 

Pěkná, trochu odlehlejší místa ke koupání lze také najít na skalnatém pobřeží blízkého poloostrova Glavica.

Kdo hledá koupání nejblíže centru Vrbosky, může se vydat po promenádě podél severního pobřeží vrboské zátoky. Na skalnatém pobřeží je tu řada příhodných míst pro pěkné koupání. Cestou lze dojít k výše zmíněným plážím.

 

Romantické koupání nabízejí krásné zátoky severně od Vrbosky: Maslinica (vzdálená jen 15 minut pěšky z centra Vrbosky), Palinica, Lučina vala a další.

Ostrůvek Zečevo východně od Vrbosky je naturistická lokalita, jedna z prvních na Jadranu. Jezdí sem čluny z přístavu ve Vrbosce.

 


nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2015 ihvar.cz,