www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
nothing.gif, 0 kB
Výlety do okolí

Osada Jagodna je nejbližším sousedem Sv. Nedjelje - 6 km východně.

Osada a malé letovisko Ivan-Dolac leží 4 km východně.

Osada a letovisko Zavala - 8 km východně, odkud lze podniknout výlet člunem na ostrov Šćedro.

Odlehlá osada Gromindolac s krásnými plážemi - 2,5 km od Zavaly východním směrem.

 

Sv. Nedjelja je jedním z východisek pro výstup na vrch Sveti Nikola (628 m), nejvyšší vrchol celého ostrova Hvar. Je třeba upozornit, že se jedná na fyzicky náročný výstup, o to více v letních vedrech. Stoupání je velmi prudké! Více informací najdete v článku: Výstup na nejvyšší vrchol ostrova ze Sv. Nedjelje.

 

Kdo si netroufá na výstup až na vrchol, může si udělat krátký výšlap jen k jeskyni s kostelíkem Panny Marie Sněžné. Otevírá se odtud krásný výhled na Sv. Nedjelju a moře. Více informací o jeskyni najdete v článku: Výstup na nejvyšší vrchol ostrova ze Sv. Nedjelje.

Za krásným koupáním se lze pěšky, člunem či autem vypravit do zátoky Lučišće. Dá se tam dojít za 40 minut (asi 2 km západně). Novým přístupem do zátoky se podrobněji zabýváme v článku: Protipožární cesta Sveta Nedjelja - Dubovica.

Výlet lodí či člunem k Červeným skalám (Crvene stijene), které leží západně od Sv. Nedjelji. Tyto skály červeného zabarvení jsou zajímavým geologickým fenoménem pro své vertikální vrstvení. Výlet člunem se spojuje s koupáním v blízké zátoce Pišćena.

Nejbližším městem je rušné letovisko Jelsa, vzdálená 15 km. V části Výlety do okolí Jelsy jsou popsány další možnosti výletů v této části ostrova.

 
nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2018 ihvar.cz,