Sportovní aktivity

Jachtaři mohou své menší lodě a čluny zakotvit v nedávno postaveném přístavišti (marině), která je neobvyklá svou architekturou. Kruhové stavby symbolizují původní staré domky z lomového kamene, zvané bunje nebo trimy.

Ojedinělá je možnost skalního lezení na lokalitě zvané Šuplja stijena (Dutá skála), která leží východně od Sv. Nedjelje. Lezení tu organizuje a zajišťuje sportovní středisko Cliffbase Sea Adventure Center, kde na mohutných pobřežních skalních stěnách vystupujících do výšky 60 metrů je k dispozici na 40 lezeckých cest o obtížnosti 5a-8a, výšky 20 až 60 m (Freeclimbing). Cesty jsou dobře jištěny. V základně je i možnost občerstvení. Středisko provozuje slovenský lezec M. Štec a za lezení vybírá nevelký poplatek. Přímo v této lokalitě i na dalších v okolí je několik sektorů pro volné lezení nad vodou (Seabouldering). Více fotografií nabízí fotogalerie "Foto Cliffbase" - menu vlevo.

Základna si již získala dobré renomé i v zahraničí. Jezdí si sem zalézt sportovci z celé Evropy (mj. i z Česka) a případně se účastnit lezeckých soutěží a setkání, které se tu pořádají.

Cliffbase také půjčuje sportovní vybavení pro vodní sporty, např. kajaky pro plavby na moři (Seakayaking) či vybavení pro windsurfing.

Pro turisty jsou lákavé výlety podél pobřeží nebo do nejvyšších partií ostrova, např. na nejvyšší horu ostrova Sveti Nikola (628 m). Více informací najdete v článku Výstup na nejvyšší vrchol ostrova ze Sv. Nedjelje.

Fotografie
Marina
Marina
Šuplja Stijena je v pozadí, v místech nejvyšších skal
Šuplja Stijena
Šuplja stijena a základna Cliffbase
Základna Cliffbase
Šuplja stijena a základna Cliffbase
Základna Cliffbase
Mořský kajak ve Sv. Nedjelji
Mořský kajak
Kostelík na vrcholu Sv. Nikola
Sv. Nikola
Skály u mysu
Skály u mysu
Skály východním směrem
Skály na východě
Lezení v Cliffbase
Lezení v Cliffbase
Místa v okolí