www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
Hlavní stránka « turistické informace
nothing.gif, 0 kB
Turistické informace

V každém větším letovisku je turistům k dispozici informační kancelář místního turistického sdružení. Místní turistická sdružení jsou podřízena centrálnímu Chorvatskému turistickému sdružení, které má hlavní úřad v Záhřebu. Tyto kanceláře poskytují informace, které se týkají daného místa, jako např. přehled kulturních akcí a zábavních zařízení, otevírací doby místních muzeí a pamětihodností, výše vstupného či jízdní řády lokálních autobusových linek, trajektů a lodí. Pracovníci dokáží poradit, kam se obrátit při hledání ubytování, sportovních možností, různých služeb nebo lékařského ošetření. Turisté by v kanceláři měli zdarma dostat propagační materiály a mapky letovisek, ale to není pravidlem.Přehled místních turistických sdružení a jejich internetových stránek:


Chorvatské turistické sdružení
  • Záhřebské ústředí Chorvatského turistického sdružení (Hrvatska turistička zajednica) má podrobné stránky o celém Chorvatsku: www.chorvatsko.hr. Část informací je i v češtině.


  • Zastoupení Chorvatského turistického sdružení v České republice - informační kancelář v Praze: www.htz.cz. Zaměstnanci kanceláře ochotně sdělí požadované informace a poskytnou propagační prospekty, brožury a mapy, které jsou v informačních kancelářích v Chorvatsku těžko k mání.
 

nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2018 ihvar.cz,