www.ihvar.cz, 4 kB Ostrov Hvar
nothing.gif, 0 kB
Sportovní aktivity

Letovisko je dobře vybaveno pro provozování různých druhů sportů, především však vodních sportů. Městský přístav může posloužit jachtařům jako základna pro plavby kolem ostrova. Lze jezdit na vodních lyžích či půjčit si člun, loď nebo vodní skútr.

 

Je zde potápěčské středisko, které provozuje potápěčskou školu a organizuje výlety pod hladinu. K nejoblíbenějším lokalitám v okolí patří např.:

  • Zátoka Zala (Luka Zala) severozápadně od Vrbosky. Podmořský skalní terén na západní výspě zátoky začíná v hloubce 3 metrů a povlovně klesá až do hloubky 20 metrů, načež následuje prudký sráz do 50 metrů. Rybí svět v okolí je velmi bohatý. Vhodné pro všechny výkonnostní kategorie.
  • Ostrůvek Zečevo severovýchodně od Vrbosky. Na jeho východní straně je podmořská stěna začínající v hloubce 18 metrů. Jižní pobřeží prudce klesá do hloubky 45 metrů. Bohatý podmořský svět. Není vhodné pro začátečníky.
 

V západní části je moderní sportovní hala (Sportska dvorana), kde lze hrát košíkovou, volejbal a jiné míčové sporty; vedle haly je fotbalové hřiště.

Tenisové kurty jsou postaveny v blízkosti hotelů, u hotelu Fontana a Mina.

Okolí Jelsy je protkáno sítí cyklistických a pěších stezek. Na kole lze podnikat i delší výlety po některé ze šesti cyklistických stezek na ostrově. Nejbližší cyklistická stezka vede do vnitrozemských obcí Vrbanj a Dol, poté do Starého Gradu, odkud se Starigradským polje vrací zpět k východu, do Vrbosky a odtud po pobřeží do Jelsy. Lze si tu půjčit kolo, motorku nebo skútr.

 

Ke krátké procházce je příjemná promenáda podél pobřeží do Vrbosky.

Z dalších rekreačních aktivit, které tu lze provozovat, jmenujme ještě minigolf a bocciu.


nothing.gif, 0 kB
© 2005 - 2015 ihvar.cz,