Kulturní život

V Jelse se roku 1878 narodil významný chorvatský hudební skladatel Antun Dobronić. Na jeho počest se zde každoročně konají Večery Antuna Dobroniće ( Večeri Antuna Dobronića). Festival zahrnuje koncerty vážné, sakrální, lidové i jazzové hudby. Některé večery jsou věnovány poezii a operním i dramatickým představením. Výstavy výtvarného umění jsou umístěny v galerii v budově radnice ( vijećnica). Festival se koná od 20. července do 20. srpna na scéně na malém náměstí sv. Jana ( Trg sv. Ivana) u stejnojmenného kostelíka a nově i v městském parku. Slavnostní zahájení v městkém přístavu doprovází zábavní program s průvodem mažoretek.

Jelsa slaví svůj "Den obce" na svátek Nanebevzetí Panny Marie ( Velika Gospa), 15. srpna. Po oficiálním programu na radnici následuje večer plný zábavy s hudbou a ohňostrojem.

Podrobný program letních kulturních akcí najdete na stránkách Turistického sdružení obce Jelsa.

Z lidových slavností je nejpůsobivější procesí o velikonočním týdnu, které se nazývá Procesí za křížem ( Procesija Za Križem) a koná se v noci ze Zeleného čtvrtka na Velký pátek. Více informací o procesí uvádíme v části Etnografie, tradice, lidové slavnosti a v článku Velká náboženská slavnost na Hvaru.

Fotografie
Střed města
Střed města
Trg sv. Ivana
Trg sv. Ivana
Kostel sv. Jana
Kostel sv. Jana
Místa v okolí