Sportovní aktivity

Díky blízkosti Paklených ostrovů (Pakleni otoci) patří Hvar k nejoblíbenějším destinacím milovníků vodních sportů - plavců, potápěčů, jachtařů, sportovních rybářů.

Ve Hvaru samém je několik potápěčských center, se kterými lze podniknout podmořský výlet do některé z vyhlášených lokalit v oblasti Paklených ostrovů:

  • Útesy Pločice při vnější straně Paklených ostrovů. Začíná se s potápěním na mělčině na severní straně ostrovů a pak se přesune pod vodou směrem na západ. Na stěně útesu je v hloubce 20 metrů bohatý podmořský život.
  • Stěna ostrůvku Vodnjak na jeho západní straně. Začíná v hloubce 6 metrů a na severní straně pak prudce klesá do hloubky 55 metrů. Je známá svými nádhernými červenými rohovitkami a četnými hejny ryb. Doporučuje se jen zkušeným potápěčům.
  • Stambedar, nejjižnější ostrůvek Paklených ostrovů, jižně od Sv. Klementu. Je navštěvován pro svou krásnou podmořskou stěnu, která spadá z hloubky 5 metrů do 45 metrů. Ve spodní části stěny jsou nádherné červené a fialové rohovitky. Celá stěna je plná děr, rozsedlin a puklin a velmi bohatého života (spousta ryb a dalších mořských organizmů).

Hvar přitahuje jachtaře
Kdo nemá vlastní sportovní vybavení, může si půjčit loď, člun či vodní skútr. Lze si zajezdit na vodních lyžích nebo zalétat na padáku taženém člunem (parasailing). Jachtařům je k dispozici zdejší městský přístav, který provozuje Nautički centar grada Hvara, jachtařský přístav na Paklených ostrovech, ACI Marina Palmižana a přístaviště v zátoce Mala Garška (na západním okraji města, za hotelem Sirena).

Fotografie
Ostrůvek Pokonji dol
ACI Marina Palmižana
Palmižana, zátoka Vinogradišće
Městský přístav
Zátoka Mala Garška
Milna
Brusje
Malo Grablje
Odbočka na Velo Grablje
Místa v okolí